US Khabar
 • बाँकेको खजुरामा पहिलो पटक राष्ट्रियस्तरको ब्याडमिन्टन प्रतियोगिता हुँदै

  - us khabar | १ महिना पहिले प्रकाशित

  बाँकेको खजुरामा पहिलो पटक राष्ट्रियस्तरको ब्याडमिन्टन प्रतियोगिता हुँदै

  बाँकेको खजुरा गाउँपालिकामा पहिलोपटक राष्ट्रियस्तरको ब्याडमिन्टन प्रतियोगिता हुने भएको छ । खजुरामा रहेको खजुरा ब्याडमिन्टन क्लबले ‘बी’ तहको प्रथम राष्ट्रिय ब्यापी खुल्ला ब्याडमिन्टन प्रतियोगिता–२०७९ आयोजना गर्न लागेको हो ।

  क्बले शनिबार खजुरामा पत्रकार सम्मेलन गरेर प्रतियोगिताको बारेमा जनकारी दिएको छ । कार्यक्रममा क्लबका अध्यक्ष भक्तबहादुर गोदार क्षेत्रीले खजुरा क्षेत्रलाई राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रियस्तरमा चिनाउन राष्ट्रियस्तरको ब्याडमिन्टन प्रतियोगिता गर्न लागेको बताए । अध्यक्ष क्षेत्रीले भने, ‘हामीले खजुरालाई चिनाउन र यो क्षेत्रमा ब्याडमिन्टनको क्रेजलाई बढाउन प्रतियोगिताको आयोजना गर्न लागेका हौं । र खजुरामा क्लबले पहिलोपटक राष्ट्रियस्तरको प्रतियोगिता आयोजना गर्न लागेको यो पहिलोपटक हो ।’

  नयाँ वर्ष २०७९ को अवसरमा आयोजना हुने प्रतियोगिता बैशाख १ गतेदेखि ३ गतेसम्म संचालन हुने क्लबका सचिब लक्ष्मण कार्कीले बताए । प्रतियोगिता खजुरा गाउँपालिका–३, क गाउँमा निर्माणाधीन खजुरा ब्याडमिन्टन कवर्ड हलमा हुने उनले बताए ।

  प्रतियोगितामा मेन्स डवल्स र भेट्रान्स डवल्स गरी दुई विधामा प्रतियोगिता खेलाइने छ । प्रतियोगितामा देशभरका ६० टिमले भाग लिने अनुमान आयोजकको रहेको छ । तर हालसम्म २४ वटा टिमले नाम दर्ता गराइसकेको अध्यक्ष क्षेत्रीले बताए । जसमा बाँके, बर्दिया, दाङ, सुर्खेत, कैलालीका टिम रहेका छन् ।

  प्रतियोगितामा भेन्ट्रान्स डबल्सतर्फ ४५ वर्षभन्दा माथि उमेर समूहलाई खेलाइने छ । साथै प्रतियोगितामा कुनै पनि राष्ट्रिय, प्रदेश वा क्षेत्रीयस्तरका खेलाडीले खेल्न नपाउने आयोजकले जनाएको छ ।

  प्रतियोगितामा मेन्स डवल्सतर्फको विजेता टिमले ३० हजार, दोस्रोले २० र तृतीय हुनेले १० हजार रुपैयाँ पुरस्कार पाउने छन् । त्यसैगरी भेट्रान्स डवल्सतर्फ पहिलो हुनेले २० हजार, दोस्रोले १५ हजार र तेस्रो हुने टिमले १० हजार रुपैयाँ पाउने छन् ।

  प्रतियोगितामा एक टिमबाट दुई जनाले खेल्न पाइने नियम बनाइएको छ । प्रतियोगितामा सहभागी टिमका लागि दर्ता शुल्क दुई हजार रुपैयाँ तोकिएको छ । शुल्क तिरेबापत उनीहरुलाई आयोजकले आकर्षक टि–शर्ट प्रदान गर्ने भएको छ । ‘खेलाडीले केबिसी लेखेको टि–शर्टमात्र लगाउन पाउने छन् । अन्य प्रायोजकको टि–शर्ट लगाउन बन्देज गरिएको छ,’ अध्यक्ष गोदारले भने ।

  प्रतियोगिता संचालन गर्न ६ लाख रुपैयाँ लाग्ने अनुमान गरिएको छ । त्यसका लागि खजुरा गाउँपालिकाले एक लाख रुपैयाँ सहयोग गरेको अध्यक्ष क्षेत्रीले बताए ।

  त्यस्तैगरी क्लबले यो प्रतियोगितालाई वार्षिक क्यालेण्डरमा राख्नेसमेत जनाएको छ । साथै खजुरामा ब्याडमिन्टको आकर्षण र खेलाडी उत्पादन गर्न क्लबले विद्यालयस्तरबाट ब्याडमिन्टन प्रशिक्षण सुरु गर्ने जनाएको छ ।

  प्रतिक्रिया

  " data-width="100%" data-numposts="5">
  error: Content is protected !!