US Khabar

एनआरएनए अमेरिकाको युवा शिखर सम्मेलन क्यालिफोर्नियामा

- USKHABAR | १ हप्ता पहिले प्रकाशित

एनआरएनए अमेरिकाको युवा शिखर सम्मेलन क्यालिफोर्नियामा

एनआरएनए अमेरिकाले युवा शिखर सम्मेलन क्यालिफोर्नियामा गर्ने भएको छ ।

गैर नेपाली संघसंस्था परिषद्को युवा विभागले आवास सम्मेलनमा सहभागी युवा सान फ्रान्सिस्को फेब्रुअरी २५ तारिक २०२३ मा अफ क्यालिफोर्निया बर्कलीको सहीमा नेपाली युवा क्षमता, सीप, क्षमता अभिवृद्धि पनि नयाँ परिवेश र सूचना प्रविधि युवाको ज्ञान र ज्ञानलाई नेपाल र को हितमा कसरी ढङ्गले डिस्काउण्ड डेकवेक समावेशका विषय वस्तुमा छलफल हुनेछ ।

यस सम्मेलनमा युवाहरूले आफ्नो समुदाय र बाहिरका सकारात्मक प्रभाव पार्ने उपाय केन्द्रित लक्ष्य राखेका छन्। उद्यमी तथा उद्यमिता, ऊर्जाशील प्रतिभा पलायन चुनौती, विषयगत विज्ञता र व्यावसायिक क्षमता विकास सामाजिक विकास, व्यावसायिक गाँजाको विकास, आर्थिक र प्रभावकारी वातावरण, विद्यार्थी र विद्यार्थी जोड्ने विषय बस्तुमा विज्ञ, नीति निर्माता, युवा र बिच प्रस्तुत र समूहगत छलफल हुनेछन्।

यस सम्मेलनमा नेपाली नीति निर्माता, नेपाल यात्रा विज्ञप्ति, नेपालका लागि नेपाल विज्ञ तथा विभिन्न सफलता हासिल गर्ने नेपालीहरू एक थलो भेला गराई द्रुत गतिमा परिवर्तन, आर्थिक र सामाजिक भविष्य विस्तार प्रविधि जगतबाट आएको क्रान्तिबाट प्राप्त मार्ग लाभान्वित भोलिको नौलोको हो। निर्देशन उद्देश्य कार्यक्रमको अगाडि छ । यस कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि रुमामा नेपाली काँग्रेस महामन्त्री तथा माननीय सांसद गगन कुमार थापा आउदै हुनुहुन्छ ।

गैर आवासीय नेपाली सङ्घ अमेरिकाका उपाध्यक्ष तथा युवा, बिधार्थी र खेलकुद बिभाग का प्रमुख सुमन थापा र युवा संयोजक त्रिभुवन पाण्डेले युवा सम्मेलनको संयोजन गरिरहनु भएको छ । एनआरएन अमेरिकाको सचिबालय, वेष्टकोष्ट रिजन, क्यालिफोर्निया च्याप्टर, नेपाली स्टुडन्ट एसोसिएसन यूसी बर्कली, कार्यक्रमलाई सफल बनाउन लागि सक्रिय भएर लागेका छन् ।

सम्मेलन को तयारी को लागि ११ सदस्य संचालक समिति, ३ सदस्य कोष व्यबस्थापन समिति र सम्मेलन १ जना संयोजक र २ जना सह- संयोजकहरु चयन गरिएको पनि सचिवालयले जानकारी गराएको छ भने ११ वटा मिडिया हाउसहरुलाई मिडिया पार्टनरहरु चयन गरिएको छ ।

११ सदस्य संचालन समितिमा :

बुद्दि सगर सुबेदी (अध्यक्ष ),सुमन थापा ( उपाध्यक्ष),अन्जन कुमार चौलागाई (महासचिव ),अनुप खनाल (सचिव ),सुनिता कंडेल (महिला सचिव ),राजीव श्रेष्ठ (कोषाध्यक्ष ),त्रिभुवन पाण्डे (युवा संयोजक),श्रीराम थापा (आरसीसी वेस्ट रिजन ),आग्नी चौलागाई (सचिवालय सदस्य )संदेश उप्रेती (संयोजक युवा टास्क फोर्स ) एक देव शर्मा (क्यलिफोर्रनिया च्यापटर अध्यक्ष )

३ सदस्य कोष व्यबस्थापन समितिमा: संदेश उप्रेती (संयोजक ),रमेश भट्ट (सह संयोजक ) हरि ओझा (सह संयोजक )

सम्मेलन संयोजकहरुमा :त्रिभुवन पाण्डे (संयोजक), रमेश भट्ट (सह संयोजक ) मिलन जुङ्ग कटुवाल (सह संयोजक)

मिडिया पार्टनरहरु :यूयस खबर,रिपोटर्स क्लब अमेरिका,  जनसवाल राष्ट्रिय दैनिक,क्यानाडा खबर,सुर्यदय न्यूज,नेपलिज डायेस्पोरा,नया दैनिकी डटकम,टिबी सन्डे,समाज टाइम्स,नेपाल लाइव इनेपलिज़ डटकम

अमेरिकाका विभिन्न विश्व विद्यालयमा अध्ययनरत विद्यार्थी, विभिन्न सफलता हासिल गर्न अगाडि बढेका नेपाली युवाहरूले देख्न खोजेका छन् । UTA अर लिङ्टन सितको सन् २०२० मा टेक्सासको पहिलो परिषद युवा महिला सँस्य थियो । दोस्रो युवा सम्मेलन भने भर्चुअल रूपमा दोस्रो चरणको युवा सम्मेलनको सफलताको कारण यो घटना युवा सम्मेलनका लागि हो । यी सम्मेलनका शृङ्खलाले नेपालका विभिन्न विषय विज्ञहरू, नेपाली डायस्पोरामा ख्याति प्राप्त व्यक्ति र व्यावसायिक समुदाय, युवा पीढीलाई सहयोग र टेवा उद्देश्यले मञ्चमा वार्तालाप छ । कार्यक्रमलाई प्रभावकारी रूपमा व्यवस्थित गर्नका लागि विभिन्न समिति र उपसमितिहरू बनाइएको छ।

कार्यक्रम क्यालिफोर्निया विश्व विद्यालय युसी बर्कलीको कक्षमा हुनेछ । कार्यक्रममा सहभागी हुनका लागि रजिष्ट्रेशन खुला छ । तल उल्लेखित लिंक मा गएर रजिष्ट्रेशन पनि गर्न सक्ने पनि सचिवालयले जानकारी देएको छ ।

रजिष्ट्रेशन : https://www.eventbrite.com/o/nsa-at-uc-berkeley-amp-nrna-youth-committee-usa-59143354603

प्रतिक्रिया

" data-width="100%" data-numposts="5">
error: Content is protected !!