आगामी जुन २८ देखी अमेरिकाको वासिङ्गटन डिसी महानगर क्षेत्रमा सुरु हुने ‘नेपाल अमेरिका अन्तर्राष्ट्रिय चलचित्र महोत्सव २०१९ सफल बनाउन आयोजक कमिटी सक्रियताका साथ लागिरहेको छ ।

जुन २८ बाट ३० सम्म चल्ने यस तिन दिने चलचित्र महोत्सवमा नेपाल बाहेक दक्षिण एसिया, अमेरिका सहित विश्वभरी बनेका चलचित्रहरु समेत प्रदर्शन गरिने भएकाले पनि आयोजक टिमले महोत्सव सभ्य, भब्य र आकर्षक बनाउन आ आफ्नो तर्फवाट सक्रिय भुमिका निभाईरहेको छ ।

नेपाली कलाकर्मी र कलाक्षेत्रलाई अन्तराष्ट्रिय बजार सम्म छोड्ने सेतुका रुपमा बिगत ३ बर्षदेखी अमेरिकामा निरन्तर आयोजना हुँदै आएको ‘नेपाल अमेरिका अन्तर्राष्ट्रिय चलचित्र महोत्सव २०१९ मा नेपालका बिशेष चलचित्र, वृत्तचित्र, छोटा चलचित्र, एनिमेशनका साथै सबै विधाका चलचित्रहरु प्रदर्शन गरिनेछ ।

यसै बिषयमा केही दिन अ३ि पत्रकार सम्मलेन गर्दै आयोजक युनि६ले कार्यक्रमको तयारि अन्तिम करिव पुरा भै सकेको बताएको थियो । आयोजकका अनुसार रेड कार्पेट सहित जुन २८ शुक्रबार साँझ ६स्३० देखि सुरु हुने उद्घाटन कार्यकममा चलचित्र बुलबुल सहित बिशेष कार्यक्रम राखिएको छ । मेरिल्याण्डको सिल्भर स्प्रिंगमा हुने उद्घाटन समारोहमा सहभागीका लाागि सो दिन प्रवेश शुल्क २० डलर राखिएको छ । सिल्भर स्प्रिंगमा ३४ वटा चलचित्र देखाईने छ ।

त्यस्तै दोस्रो दिन अर्थात जुन २९ का दिन महोत्सवमा सहभागीलाई जम्मा १० डलर प्रवेश शुल्क राखिएको छ भने ३ दिन सम्म नै सहभागिता जनाउने दर्शकहरुले बिशेष ९भिआईपी ०प्रवेश पत्र शुल्क ४ १०० तिरेमर तिन दिन सम्म सबै चलचित्र र कार्यक्रम हेर्न पाईने छ ।

डिसी महानगर क्षेत्रका ६ वटा चलचित्रलाई पनि स्थान दिइएको बताईएको यस चलचित्र महोत्सवमा अमेरिकाका विभिन्न राज्य तथा डिसी महानगर क्षेत्रमा बसोबास गर्ने सबैलाई महोत्सवमा सहभागिता जनाउन आयोजट कमिटीले आग्रह गरेको छ । मेरिल्याण्डको ह्यातस्भिलमा जुन ३० तारिखका दिन सम्पन्न हुने यस महोत्सवमा कलाकर्मी र दर्शकबिच छलफलको कार्यक्रम पनि राखेको छ भने सोहि दिन प्रतिष्पर्धाका लागि छानिएका उत्कृष्ट चलचिहरुलाई पुरस्कृत गरिने छ ।

 

 

 

Comments

comments