US Khabar

प्रभावकारी बजार अनुगमनका लागि प्रधानमन्त्रीको निर्देशन

- USKHABAR | २ महिना पहिले प्रकाशित

प्रभावकारी बजार अनुगमनका लागि प्रधानमन्त्रीको निर्देशन

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले, बजार अनुगमन प्रभावकारी बनाउन निर्देशन दिएका छन् ।  बिहीबार दिउँसो सिंहदरबारमा जुत्ता चप्पल व्यवसायीसँगको छलफलमा उनले आन्तरिक राजश्व कार्यालय, राजश्व अनुसन्धान विभाग र वाणिज्य विभागलाई संयुक्त रूपमा प्रभावकारी बजार अनुगमनका लागि निर्देशन दिएका हुन् ।  ‘राजश्व छली नियन्त्रणसम्बन्धी जति पनि नीतिगत व्यवस्था छन्। ती सबैलाई प्रभावकारी रूपमा कार्यान्वयनमा लैजानुपर्दछ। बजारको सशक्त र प्रभावकारी अनुगमन गर्न आन्तरिक राजश्व कार्यालय, राजश्व अनुसन्धान विभाग र वाणिज्य विभागले संयुक्त रूपमा अनुगमन गर्नुहोस्।’ प्रधानमन्त्री प्रचण्डको भनाई उद्धत गर्दै उनको सचिवालयले लेखेको छ । उनले तत्काल संयुक्त टोली परिचालनका लागि निर्देशन समेत दिएका छन् ।  “अवैध आयात नियन्त्रण गर्न राजश्व अनुसन्धान विभाग, सुरक्षा निकाय र स्थानीय प्रशासनले संयुक्त टोली परिचालन गर्नुस्” उनले भने “कच्चा पदार्थ र तयारी पदार्थ वा वस्तुको भन्सार दरमा कम्तीमा १० प्रतिशत फरक पर्ने गरी नीतिगत पुनरावलोकन गर्ने तयारी गर्नुस्। सबै सरकारी निकायले स्वदेशी उत्पादनलाई प्रयोग गर्नुपर्ने प्राथमिक नीति निर्धारण गर्नुस्।”

आयातका लागि राष्ट्रिय स्टान्डर्ड तयारी गरी वस्तुको गुणस्तरमा प्रभावकारिता ल्याउने वातावरण निर्माणका लागि निर्देशन दिएका उनले, अनुगमन बोर्डरमा मात्र होइन, आन्तरिक बजारमा पनि गर्ने व्यवस्था मिलाउन भनेका छन् । छलफलमा अर्थ सचिव तोयम राय, राजश्व सचिव रामप्रसाद घिमिरे, प्रधानमन्त्री कार्यालयका सचिव गणेशप्रसाद पाण्डे, आन्तरिक राजश्व विभागका महानिर्देशक दीर्घराज मैनाली, राजश्व अनुसन्धान विभागका महानिर्देशक नारायण सापकोटा, भन्सार विभागका महानिर्देशक चक्र बुढा, प्रधानमन्त्रीको सचिवालयका पदाधिकारी र व्यवसायीहरू उपस्थित थिए ।  छलफलमा जुत्ता चप्पल व्यवसायीका प्रतिनिधिहरूले आन्तरिक उत्पादनलाई प्रोत्साहन गर्ने गरी सरकारले नीति, कार्यक्रम र कार्यान्वयनको पक्षमा ध्यान दिनुपर्ने बताउनुभयो।

प्रतिक्रिया

" data-width="100%" data-numposts="5">
error: Content is protected !!