US Khabar
 • आफ्नो पाउण्ड सिक्कामा गोरखा सैनिकको तस्विर अंकित गर्ने तयारीमा बेलायत

  - Admin | १ हप्ता पहिले प्रकाशित

  आफ्नो पाउण्ड सिक्कामा गोरखा सैनिकको तस्विर अंकित गर्ने तयारीमा बेलायत

  बेलायत सरकारले आफ्नो देशको मुद्रामा गोरखा सैनिकको तस्विर अंकित गर्ने तयारी गरेको छ । बेलायती सेनामा नेपाली सैनिकले पुर्याएको योगदानको कदर गर्दै पहिलो पटक बेलायतले आफ्नो पाउण्ड सिक्कामा ख्यातिप्राप्त गोरखा सैनिकको तस्विर अंकित गर्ने तयारी गरेको हो ।

  हालसम्म श्वेत बेलायती बाहेक अन्य कुनै पनि समुदायका मानिसको तस्वीरअङ्कित सिक्का ननिकालेको बेलायतले गोरखा सैनकको बहादुरीको उच्च सम्मान स्वरुप पहिलो पटक यस प्रकारको निर्णय गरेको हो । सोमबार लण्डनको एक कार्यक्रममा बोल्दै ट्रेजरी मन्त्री जोन ग्लेनका अनुसार अर्थमन्त्री ऋषि सुनाकले यस किसिमको कदम छिट्टै चाल्न इच्छा व्यक्त गरेका कारण यो तयारी थालिएको हो ।

  उनका अनुसार यो सिक्काको डिजाईन कस्तो किसिमको बनाउने भन्न सन्दर्भमा कुरा भइरहेको र त्यसैका लागि सम्पूर्ण प्रस्ताव बेलायतमा सिक्का छाप्ने सरकारको स्वामित्व रहेको संस्था रोयल मिन्समा पेश गरिएको छ ।
  रोयल मिन्ट प्रत्येक वर्ष ६० भन्दा बढी देशको सिक्का छाप्ने काम गर्दछ ।

  प्रतिक्रिया

  " data-width="100%" data-numposts="5">