पोखरामा खुल्यो नेवाः लहना रेस्टुरेन्ट

12

काठमाडौँ : नेवारी संस्कृति र खानाको स्वाद लिने हरुका लागि पोखराको मालेपाटनमा नेवाः लहना रेस्टुरेन्ट खुलेको छ ।काठमाडौको ऐतिहासीक नेवारी बस्ती कीर्तिपुरको थंवाहमा रहेको नेवा लहना ब्रान्च पोखरामा खुलेको हो । नेवा शब्दको नेपाली अर्थ सभ्यता रहेछ । यसलाई अनुसरण गर्दै आफ्नो सस्कृति र रहनसहनलाई प्रत्यक्ष रुपमा देखाई खानाका सोखिनहले खोजेको सम्पूर्ण नेवारी परिकारहरु उपलब्ध गराउनको लागि पोखरा खुलेको कुरा संचालकहरुले बताएका छन् । नेवारी संस्कृति पहिचानलाइ समेत ध्यानमा राख्दै नेवारी खानको पारखिहरुको लागि पर्यटकीय नगरी पोखरामा नेवाः लहना रेस्टुरेन्ट खोलिएको हो ।

नेवारी अर्गानीक खाना देखि आधुनिक बजारमा पाइने नेवारी खानको परिकारहरु उक्त रेस्टुरेण्टमा उपलब्ध रहेका छन् । पर्यटकीय नगरी पोखरामा देश बिदेशका आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटकलाई मध्यनजर गर्दै नेपाली खाना, सस्कृति र पहिचानलाइ विश्वसामु समेत परिचित गराउने उदेश्यले उक्त रेस्टुरेन्ट खोलिएको हो । देशभर विभिन्न मेला महोत्सबहरु गर्दै कला सस्कृति र स्थानिय उत्पादनलाइ अगाडी बढाउदै गरेको सस्था औधोगिक शान्ति नेपाल सस्थाका युवाहरुको समूह तथा सुनिल महर्जनले संयुक्त रुपमा उक्त रेस्टुरेन्ट संचालनमा ल्याएका हुन् ।

Comments

comments