US Khabar

भारतीयलाई नेपाली नागरिकता बनाई दिने सप्तरी प्रशासनका अधिकृतसहित २६ जनाविरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी

- USKHABAR | २ हप्ता पहिले प्रकाशित

भारतीयलाई नेपाली नागरिकता बनाई दिने सप्तरी प्रशासनका अधिकृतसहित २६ जनाविरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी

भारतीय नागरिकलाई नेपाली नागरिकता बनाई दिएको अभियोगमा जिल्ला अदालत सप्तरीले २६ अभियुक्त विरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी गरेको छ ।

जिल्ला अदालत सप्तरीका अनुसार जिल्ला प्रशासन कार्यालय सप्तरीका प्रशासकीय अधिकृत किशोरकुमार राम, असई महेन्द्रप्रसाद चौधरी, राजविराज नगरपालिकाका–११ का वडा अध्यक्ष उदितनारायण यादवसहितका २६ अभियुक्त विरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी भएको हो । जिल्ला अदालत सप्तरीका सुचना अधिकृत भरतमणी पोखरेलले भारतीय नागरिकलाई नेपाली नागरिकता बनाई दिने धन्दामा संलग्न अभियुक्त विरुद्ध अदालत समक्ष पक्राउ पुर्जी जारी भएको बताए बताए ।

उनले भने,‘भारतीय नागरिकलाई नेपाली नागरिकता बनाउने धन्दामा सरकारका कर्मचारीसहितका व्यक्ति संलग्न भएको देखियो । अनुसन्धानका लागि पक्राउ गर्नु पर्ने देखियो । त्यसो हुँदा उनीहरु विरुद्ध प्रहरीले अदालत समक्ष पक्राउ पुर्जी माग गरेको थियोे । उनीहरु विरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी भइसकेको छ । पुर्जी बिहान १० बजे भित्र प्रहरी कार्यालयमा पुगिसक्छ ।’

झुटो विवरण पेश गरी नागरिकता लिने भारतीय नागरिक सतिश यादव र सूर्यनारायण यादवलाई प्रहरीले पक्राउ गरेका थियो । उनीहरुलाई जिल्ला अदालत सप्तरीले १ जेठमा एक–एक लाख रुपैयाँ धरौटीमा छाडिसकेको छ । प्रहरीका अनुसार सतिशले २१ फागुन ०७९ मा नेपाली नागरिकता लिएका थिए । उनी हजुरबुबा सूर्यनारायणसँगै राजबिराज बस्दै आएका थिए । उनले हजुबुबालाई बुबा बनाएर नेपाली नागरिकता लिएका थिए ।

धन्दामा जिप्रका सप्तरीका प्रशासकीय अधिकृत किशोरकुमारसहित जिल्ला प्रहरी कार्यालयका असई महेन्द्रप्रसाद र अन्य तीन प्रहरी, राजविराज नगरपालिका ११ का वडाध्यक्ष उदितनारायण,वडा सचिव हरिनारायण यादव संलग्न रहेको प्रहरीको भनाई छ । प्रहरीले गत ३१ बैशाखमा उनीहरु विरुद्ध मुद्या दायर गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया

" data-width="100%" data-numposts="5">
error: Content is protected !!