US Khabar

अष्टिनमा नेपाली सामुदायीक भवन खरिद प्रक्रिया अन्तिम चरणमा, सक्दो आर्थिक सहयोग गर्न सबैमा अपिल

- Admin | २ वर्ष पहिले प्रकाशित

अष्टिनमा नेपाली सामुदायीक भवन खरिद प्रक्रिया अन्तिम चरणमा, सक्दो आर्थिक सहयोग गर्न सबैमा अपिल

शेर के.सी अष्टिन (टेक्सास)

टेक्सासको राजधानी अष्टिनमा बसोवास गर्ने नेपालीहरुको आफ्नै सामुदायीक भवन बनाउने सपना पुरा हुन लागेको छ । ग्रेटर अष्टिन नेपाली सोसाइटी (ग्यान्स) र यस अन्तर्गत रहेको नेपाली सामदायीक केन्द्र निर्माण समितीको पहलमा आउंदो फेब्रअरी पहिलो साता सामुदायीक भवन खरिद प्रक्रिया सकिने ग्यान्सका अध्यक्ष भोजराज भट्टले जानकारी दिनुभयो ।

फुल्गरभिल, राउण्ड रक र हटोको कर्नरमा हाइवे १३० संगै रहेको २.६ एकड जमिनमा रहेको भवन खरिद गरेर नेपाली सामुदायीक केन्द्र बनाउने कार्य अन्तिम चरणमा रहेको अध्यक्ष भट्टले बताउनुभयो । उहांका अनुसार सो भवनलाई ५ लाख ७ हजार डलरमा खरिद गर्ने सहमती भएको छ ।

हाल सम्म सामुदायीक भवनका लागी संकलित रकम खरिद मूल्य भन्दा कम रहेको र यही महिनाको अन्त्य सम्म रकम जम्मा गरि सक्नपर्ने भएकोले सके संस्थाको ट्रष्टी बनेर नसके सक्दो सहयोग गर्न अष्टिनवासी नेपाली समुदायमा अपिल गरिएको पनि भट्टले बताउनुभयो । साथै पहिले सहयोगको कबोल गरेका व्यक्तिहरुले आफ्नो रकम यही जनवरी महिनाको अन्त्य सम्म बुझाई सक्न पनि अनुरोध गर्नुभयो ।

नेपालीहरुको बाक्लो बसोवास भएका अमेरिकाका अन्य शहरहरुका नेपाली सामदायीक भवन छन् । नेपालीहरुका बिभिन्न कार्यक्रम हालसम्म भाडामा गर्दै आइएकोमा अव आफ्नै भवन भएपछि कार्यक्रम आयोजनाका लागी पनि सहज हुनेछ । ग्रेटर अष्टिन नेपाली सामुदायीक केन्द्र निर्माण समितिले सामाजिक संजालमार्फत एक बिज्ञप्ती जारी गरेर भवन खरिद प्रक्रिया र संकलित आर्थिक विवरण पनि सार्बजनिक गरेको छ ।

ग्रेटर अस्टिन नेपाली सामुदायीक केन्द्र निर्माण समितिले जारी गरेको बिज्ञप्ती :

आदरणीय ग्रेटर अस्टिन निवासी नेपाली दाजु भाई दिदी बहिनीहरु, अन्तत: हामी सामुदायिक केन्द्रका लागी सम्पत्ती खरिदको नजिक आई पुगेका छौं । 1251 Co Rd 138, Hutto, TX 78634 लाई हाम्रो ५ लाख ७ हजारको अफर स्विकार भएको छ । धेरै जनाको अफर परेर बडाबड गरेर माँग गरिएको भन्दा केही बढी तिरेर मात्र यो हाम्रो हातमा आएको छ । हामीसित $181,484.47 जम्मा भएको छ तर धेरैले दिन बाँकी नैं छ । यसरी साँच्चिकै किन्ने भए पछि दिई हालिन्छ नि भनेर बस्नु भएको छ । यसैको आशामा हामीले यो आँट गरेका छौं । तसर्थ क्लोजिंग हुनु अघि (January 31) जोड तोडले रकम संकलन गर्न सबैले सहयोग गर्नु हुनेछ भन्ने हामीले आशा लिएका छौं । यो जग्गा एकदमैं बिकाश भैरहेको हाईवे १३० को छेवैमा फ्लुगरभिल, राउण्ड रक र हटोको कर्नरमा पर्छ ।

हाईवेको एक्सेसका कारण सबैतिर छरिएर रहेका नेपालीहरुलाई यहाँ आउन सजिलो र छिटो हुनेछ । अहिलेको महंगाई, हाम्रो क्षमता, आबश्यकता, बजार सम्भावना र हाम्रो सम्पत्ती खोजाईको लामो अनुभवका आधारमा यसलाई (२.६ एकर जमिनमा बनेको २२९५ स्क्वायर फिटको एक तले चार सुत्ने कोठा भएको घर र एउटा सानो टहरो) उपयुक्त ठानेर अघि बढ्न लागेका छौं । तत्काल सामान्य प्रयोगमा आउने यो ठाऊँमा भविश्यमा हाम्रा आबश्यकता अनुसारको निर्माण गर्न सकिनेछ । तर अपुग रकम अव क्लोजिंग गर्नु अघि या त बैंकले स्विकृत गर्नु पर्ने हुन्छ या त सहयोग उठाउन सक्नु पर्ने हुन्छ ।

यस्तो संस्थालाई लोन लिन गाह्रो हुन्छ, त्यसैले सहयोगकै भरोसामा हामी छौं । तसर्थ हामी सोध्न चाहन्छौं, नदिएकाले कति दिन सकिन्छ? र दिईसकेकाले कति थप्न सकिन्छ? यो हाम्रो आफ्नैं सामुदायिक काम हो । यस कार्यले हाम्रो समुदायको हित गर्नेछ । त्यसैले फेरी हामी सहयोग संकलनका लागी सबैलाई आब्हान गर्दछौं । होष्ठेमा हैंसे नगरीकन या तपाईहरुको साथ सहयोग बिना हामी अघि बढ्नैं सक्दैनौं । हामीलाई बिश्वाश छ यो पुण्य कार्यमा गक्ष अनुसारको सहयोग निरन्तर गर्दै गर्न कोही पनि चुक्नु हुने छैन ।

“ग्रेटर अस्टिन नेपाली सामुदायिक केन्द्र” के हो? 

यो हामी नेपालीहरुको धार्मिक, सामाजिक, सांस्कृतिक गतिविधि गर्ने ठाऊँ हो । हाम्रो पारिवारिक या सामाजिक आबश्यकता अनुसार भेला हुने र प्रयोग गर्ने छौं । यसले हामीलाई हाम्रा आबश्यकता पुरा गर्न या समस्याहरु समाधान गर्नलाई सहयोग पुग्ने छ । अहिले तत्काल ब्यवस्थित मन्दिरको रुपमा जान सम्भव नभए पनि हाम्रा धार्मिक सांस्कृतिक आबश्यकता पुरा गर्दै जाने यसको उद्देश्य हुनेछ । ग्यान्सले गर्दै आएका बच्चाहरुको नेपाली पाठशाला समरमा मात्र सिमित नराखी बाह्रै महिना गर्ने प्रयास गरिनेछ र स्वास्थ्य शिविर, रक्तदान, बिभिन्न कार्यशाला र गोष्ठीहरु, सांगितिक सांस्कृतिक कार्यक्रमहरुलाई नियमित र ब्यवस्थित बनाउदै लगिनेछ ।

योजना के छ? 

यो कामलाई दुई चरणमा बाँडिएको छ । पहिलो चरणमा भरिसक्य घर सहितको अलिक ठुलो जग्गा लिने र प्रारम्भिक उपयोग सुरु गर्ने । र दोश्रो चरणमा थप आर्थिक जो गरेर रिमोडलिंग या भवन निर्माण आबश्यकता र क्षेमताका आधारमा गर्दै जाने ।

सहयोग कति गर्ने र कसरी गर्ने ?

1. संस्थापक ट्रष्टी: यो पहिलो फेजको सम्पत्ती खरिद गर्नु अघि बनेका ट्रष्टीहरु संस्थापक ट्रष्टी हुनेछन् तर ट्रष्टी बन्न त्यसपछि पनि निरन्तर पाईनेछ । हामी यहाँहरुलाई सक्नु हुन्छ भने ट्रष्टी नैं बनेर सहयोग गर्न अनुरोध गर्दछौं । ट्रष्टीले पैसोको सहयोग मात्र हैन, यसको नेतृत्व या अगुवाई र संरक्षण पनि गर्दछ । अहिलेसम्म ५० जना ट्रष्टी बनिसक्नु भएको छ । ट्रष्टी जति ठुलो हुन्छ त्यति नैं संस्था तागतवान बन्नेछ या कार्य सहज हुनेछ । ट्रष्टी बन्न कमसेकम $३,४००.०० रकम बुझाउने या $१,०००.०० बाट सुरु गरेर बाँकी किस्तामा बुझाउदै जाने नियम बनाईएको छ सहजताका लागी । यस अघिको सूचनामा पैसा चुक्ता गर्नैं पर्ने अनिवार्यतालाई हटाईएको या सच्याईएको छ साथीभाईको सुझावका आधारमा । यो हाम्रो साझा काम भएकोले सकारात्मक सुझावहरुको अपेक्षा पनि राख्दछौं ।

2. संस्थापक आजीवन सदस्य: यो पहिलो फेजको सम्पत्ती खरिद गर्नु अघि बनेका सदस्यहरु संस्थापक सदस्य हुनेछन् तर सदस्य बन्न त्यसपछि पनि निरन्तर पाईनेछ । कमसेकम $२५०.०० बुझाउनेहरु आजीवन सदस्य हुने छन् ।

3. “एकले थुकी सुकी जाने सयले थुके नदी हुने” भन्ने उखान छ । जति सक्नु हुन्छ सहयोग गर्दै जाऊँ, थप्दै जाऊँ यो पुण्य कार्यमा ।

यो हाम्रो आफ्नैं आबश्यकताका लागी हो । $२५०.०० पनि गाह्रो हुनेले पनि जति सकेको सहयोग गर्न सक्नु हुनेछ । तपाईहरुका प्रश्न या जिज्ञासाहरु भए [email protected] मा पठाउनु होला । यही ईमेलमार्फत पनि Zelle बाट पैसा सहयोग पठाएर हामीलाई जानकारी गराउन सक्नु हुनेछ । या हाम्रो वेवसाईट ourgans.org मा “donate for community center” मा गएर अनलाईन सहयोग गर्न सक्नु हुनेछ । या हामीलाई प्रत्यक्ष दिन पनि सक्नु हुनेछ ।

हार्दिक धन्यवाद । सुरक्षित रहनु होला ।

ग्रेटर अस्टिन नेपाली सामुदायिक केन्द्र समिति

प्रतिक्रिया

" data-width="100%" data-numposts="5">
error: Content is protected !!