US Khabar
 • टेक्सास हिमपात: जनजिवन अस्तब्यस्त – एनआरएनए अमेरिका टेक्सस च्याप्टरले सुरु गर्यो सहयोग अभियान

  - Admin | २ हप्ता पहिले प्रकाशित

  टेक्सास हिमपात: जनजिवन अस्तब्यस्त – एनआरएनए अमेरिका टेक्सस च्याप्टरले सुरु गर्यो सहयोग अभियान

  अमेरिकाको टेक्सस राज्यमा केही दिनदेखी परिरहेको हिमपातका कारण टेक्ससवासी नेपाली समुदाय पनि प्रभावित वनेपछि गैर आवाशिय नेपाली संघ (एनआरएनए) अमेरिका टेक्सस च्याप्टरले सहयोग अभियान सुरु गरेको छ । हिमपातका कारण नेपाली समुदाय रहेका धेरै ठाउँमा बिजुली, यातायात, पसल लगायतका क्षेत्र बन्द हुनुका कारण भारी हिमापात र चिसोको कारण ग्यास चुलो समेत नबलेका जस्ता संवेदनशिल समस्या देखिएपछि टेक्सस च्याप्टरले सहयोग संकलन तथा वितरण कार्य सुरु गरेको हो ।

  यस बिषयमा च्याप्टरका तर्फवाट अध्यक्ष राजेश अर्याल, सचिव सोफिन थापा, सन्देश उप्रेती लगायतले सामाजिक संजाल मार्फत जानकारी गराउँदै आएका छन् । जसमध्य च्याप्टर अध्यक्ष अर्याल र सचिव थापाका जारी सुचना सहितको आपतकालिन सहयोग संकलनबारे भनिएको छ केहि दिन देखी परेको हिमपातका कारण यतिबेला टेक्सासको जनजिवन अस्तब्यस्त भएको छ । सबैभन्दा पहिला त यंहाहरु सम्पुर्ण सुरक्षित हुनुहोला भन्ने कामना गर्दछौं ।

  भारी हिमपातका कारण टेक्सासका धेरै ठाउंमा हामै्र समुदायका सदस्यहरु पनि बिजुली गएको, ग्यांस चुलो गएको र अत्यन्तै चिसो मौषमा बसोबास र खानपीनकै समस्या भोग्नुपरेको खबर सुन्दा निकै दुखीत भएका छौं । हामी एनआरएनए अमेरिका र सिंगो टेक्सास च्याप्टर यंहाहरुको यस दुखको समयमा पनि साथमा रहेको र सक्दो सहयोग गर्न तयार रहेको जानकारी गराउंन चाहान्छौ ।

  यहि खराब मौषमलाई मध्यनजर गरि एनआरएन अमेरिकाको पहल र टेक्सास च्याप्टरको अगुवाईमा हामीले हाम्रै ड्यालासमा रहेको नेपाली मन्दिरको समिती एनसीएससीसंग सहकार्य गरेर तत्कालका लागि न्यानो भने मन्दिरमा अस्थायी रुपमा न्यानो स्थानमा बस्ने र खाने ब्यवस्था रहेको जानकारी गराउंदछौं ।

  साथै, एनआरएन टेक्सास च्याप्टरले त्यस बाहेकका यंहाहरुका समस्याहरु हेरेर सहयोग र समन्वय गर्न तयार रहेको जानकारी गराउंदै कुनै पनि समस्या रहेमा तत्काल च्याप्टर अध्यक्ष राजेश अर्याललाई फोन नम्बर ४६९५८३१४६८ मा र सचिव सोफिन थापालाई ५७१७८९७७६४ मा सम्पर्क गर्नुहुन हार्दिक अनुरोध गर्दछौं ।’

  त्यस्तै सन्देस उप्रेतीले पनि यो विपतको समयमा सहयोग र एकताको जरुरी औल्याउँदै भनेका छन् टेक्सस राज्यमा आएको हिमपातले उत्पन्न विपत्तीका कारण अप्ठ्यारो अवस्थामा पर्नुभएका तपाईहरू कसैलाई केही सहयोग चाहिएमा सम्पर्कका लागि अनुरोध गर्दछु । यथाशक्य सहयोग गर्ने प्रयास गर्नेछौं ।

  एनआरएनए अमेरिका टेक्सस च्याप्टर, नेपाली समाज टेक्सस, एनसीएससी लगायतका संघ संस्थाहरूले समस्यामा पर्नु भएकाहरूलाई सहयोग गर्ने जानकारी गराउनु भएको छ । यस्तो परिस्थितिमा सवै मिलेर सहयोगी हात अघि बढाउन जरूरी छ ।

  उप्रेतीले नर्थ वेल्ट लाईनमा रहेको हिमालय अरोमा रेष्टुरेण्ट परिवारप्रति पनि आभार ब्यक्त गरेका छन् । हिमालय अरोमा रेष्टुरेण्टले प्रकृतीले निम्त्याएको यस अप्ठ्यारो अवस्थामा अत्यावश्यक पर्नेहरूलाई खानाको प्रबन्ध गर्ने मौखिक प्रतिवद्धता ब्यक्त गरेको छ ।

  हार्दिक अनुरोध ।
  सम्पुर्ण टेक्सासबासी नेपाली दाजुभाई तथा दिदी बहिनीहरु ।
  नमस्कार ।
  केहि दिन देखी परेको हिमपातका कारण यतिबेला टेक्सासको जनजिवन अस्तब्यस्त भएको छ । सबैभन्दा पहिला त यंहाहरु सम्पुर्ण सुरक्षित हुनुहोला भन्ने कामना गर्दछौं ।
  भारी हिमपातका कारण टेक्सासका धेरै ठाउंमा हामै्र समुदायका सदस्यहरु पनि बिजुली गएको, ग्यांस चुलो गएको र अत्यन्तै चिसो मौषमा बसोबास र खानपीनकै समस्या भोग्नुपरेको खबर सुन्दा निकै दुखीत भएका छौं । हामी एनआरएनए अमेरिका र सिंगो टेक्सास च्याप्टर यंहाहरुको यस दुखको समयमा
  पनि साथमा रहेको र सक्दो सहयोग गर्न तयार रहेको जानकारी गराउंन चाहान्छौ ।
  यहि खराब मौषमलाई मध्यनजर गरि एनआरएन अमेरिकाको पहल र टेक्सास च्याप्टरको अगुवाईमा हामीले हाम्रै ड्यालासमा रहेको नेपाली मन्दिरको समिती एनसीएससीसंग सहकार्य गरेर तत्कालका लागि न्यानो स्थानमा बस्ने ब्यवस्था गरेको जानकारी गराउंदछौं । यंहाहरु कसैलाई पनि न्यानो स्थानको अभाव रहेको छ भने मन्दिरमा अस्थायी रुपमा न्यानो स्थानमा बस्ने र खाने ब्यवस्था रहेको जानकारी गराउंदछौं ।
  साथै, एनआरएन टेक्सास च्याप्टरले त्यस बाहेकका यंहाहरुका समस्याहरु हेरेर सहयोग र समन्वय गर्न तयार रहेको जानकारी गराउंदै कुनै पनि समस्या रहेमा तत्काल च्याप्टर अध्यक्ष राजेश अर्याललाई फोन नम्बर ४६९५८३१४६८ मा र सचिव सोफिन थापालाई ५७१७८९७७६४ मा सम्पर्क गर्नुहुन हार्दिक अनुरोध गर्दछौं ।
   राजेश अर्याल- अध्यक्ष
  सोफिन थापा –  सचिव
  एनआरएन टेक्सास च्याप्टर

  प्रतिक्रिया

  " data-width="100%" data-numposts="5">