US Khabar
 • निर्वाचन NRNA अमेरिका: बरिष्ठ उपाध्यक्ष डा. अर्जुन बन्जाडे अध्यक्षका रुपमा सेवा गर्न तयार

  - Admin | २ महिना पहिले प्रकाशित

  निर्वाचन NRNA अमेरिका: बरिष्ठ उपाध्यक्ष डा. अर्जुन बन्जाडे अध्यक्षका रुपमा सेवा गर्न तयार

  गैर आवासिय नेपाली संघ (एनआरएनए) अमेरिकाका बर्तमान बरिष्ठ उपाध्यक्ष डा अर्जुन बन्जाडे यस पटकको निर्वाचनमा अध्यक्षका पदका लागि चुनावी मैदानमा देखिने भएका छन् । यस अघिकै निर्वाचनमा अध्यक्ष पदका बलिया दावेदार मानिएका डा. बन्जाडे यस पटक बरिष्ठ उपाध्यक्ष पदको अनुभव सहित पुन एनआरएनए अमेरिकाको नेतृत्व लिन तयार भएका हुन् ।

  अघिल्लो निर्वाचन (२०१९-०२१) का लागि अन्तिम समयमा आएर अध्यक्ष पदका आफ्ना प्रतिश्पर्धी सुनिल शाहलाई समर्थन गर्दै बरिष्ठ उपाध्यक्ष पदको जिम्मेबारी सम्हालेका डा. बन्जाडे टेक्सस क्षेत्रमा नेपाली समुदायबिच सामाजिक पृष्ठभूमि र छवि बोकेका ब्यक्ती हुन् । बौद्धिक र सालिन ब्यक्तीक्त भएका उनि लामो समयदेखी एनआरएनमा क्रियाशिल रहेकाले पनि अनुभवी र बलियो उमेद्वारका रुपमा उनलाई हेर्ने गरेको पाईन्छ ।

  यस पटकको निर्वाचनमा अध्यक्ष पदका लागि सेवाभावको संन्धर्वलाई उनले अघि सारेका छन् । उनले स्पष्ट चुनावी घोषणा सार्वजनिक नगरी आफु अध्यक्ष पदमा रहेर अमेरिकाबासी नेपालीको सेवा गर्न आफु ईच्छुक र तयार रहनुको आसय उनि नेपाली समुदायको सुझाव र सुझाव र चाहना अनुरुप यस उमेद्वारीको प्रकियामा अघि बढ्न चाहन्छन् भन्ने पनि बुझिन्छ । जे होस् डा. बन्जाडेको यो पटकको उमेद्वारी अघिल्लो निर्वाचनमा झैं अन्तिम चरणमा गएर फिर्ता हुने संभावना यो पटक भने छैन । अघिल्लो निर्वाचनमा उनले सुनिल शाहलाई यस कारण पनि समर्थन गरेका थिए कि शाह र बन्जाडे दुवै टेक्सस राज्यबाट थिए । एकै स्थानबाट एउटै पदका लागि प्रतिष्पर्धामा उत्रनुले सेवासेवा भन्दा पदिय मोह जस्तो देखिन आउने र यसले पनि नेपाली एकतामाथी प्रश्न उठ्न सक्ने तर्कका साथ शाहलाई नेतृत्वमा पुर्याउन सहयोग गरेका उनिसंग यो पटक कस कसले चुनावी प्रतिस्पर्धा गर्ने छन् त्यो भने हेर्न बाँकी नै छ ।

  यतिबेला एनआरएनए अमेरिकाको नयाँ कार्य समिती निर्वाचनको सदस्यता बितरण तथा नविकरण प्रकृया पुरा भएसंगै चुनावी माहौल पनि बिस्तारै तात्न थालेको छ । कतिका ब्यक्तीगत स्ट्याटस त कतिपयका उमेद्वारी घोषणा पोष्टर सार्वजनिक भै रहेको समयमा क्यालिफोर्निया च्याप्टरबाट उमेद्वारीका लागि प्यानल समेत तयार भै सकेको सुचना प्राप्त भएको छ ।

  कोभिड १९ का कारण ५ लाख बढीले ज्यान गुमाएको अमेरिकामा रहेका नेपालीहरुको साझा संस्था एनआरएनए अमेरिकाले सन्त्रासको माहौल बिस्तारै कम हुँदै गएको र मानिसहरु पुरानै जीवनशैलीमा फर्किरहेको समयलाई ध्यानमा राखी निर्वाचन सम्पन्न गर्ने लक्ष्यका साथ आन्तरिक तयारी थालेको छ । जस अनुरुप गत फेब्रुअरी १५ सम्म संघले सदस्यता बितरणको कामलाई प्राथमिकता दिएको थियो ।

  प्रतिक्रिया

  " data-width="100%" data-numposts="5">
  error: Content is protected !!